"BELEDİYE ÇALIŞIYOR MUT DEĞİŞİYOR"

GALER?

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Mut'a 41 bin metre sulama borusu

Mut'a 41 bin metre sulama borusu

Tarih 26 May?s 2015, 11:11 Editör MS

MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından alımı gerçekleştirilen sulama borularının dağıtımı i Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ’ın da katıldığı törenle muhtarlara dağıtıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, Büyükşehir tarafından alımı yapılan boruların kooperatifler tarafından döşenmesi halinde yarım kalmış tesisler tamamlanarak, hizmete tam olarak açılacağını bununla 62 bin 826 dekar ilave tarım arazisinin sulanması sağlanacağını söyledi. Başkan KOCAMAZ, “Mut ilçemizde 17 mahalleye ait sulama tesisi tamamlanması amacıyla 40 bin 360 metre sulama borusu alındı. Ve bu sulama borusuyla 16 bin 680 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacaktır. Önümüzdeki dönemde bütçe imkanları dahilinde üreticilere destek amaçlı sulama tesisi yapımı veya boru verme işleme devam edecektir. Mut sınırları içerisinde, Mersin büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde Mut Şube Koordinasyon Müdürlüğü olarak en etkin bir şeklide 102 mahalle 52 mezra olmak üzere 154 birime en iyi şekilde hizmet vermek için Mut ilçemizde, 195 personel, büyükşehir olarak halkımızın problemlerini çözmek çabasını göstermektedir” dedi. Birçok büyükşehir belediyesinin görev alanında tarımsal sulama amaçlı tesis yapımı bulunmadığını sözlerine ekleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, “Üreticilere destek vermek gayesiyle Tarımsal ve Sulama Şube Müdürlüğü kurulmuştur. Yasalar çerçevesinde büyükşehir belediyesi olarak 68 sulama kooperatifi kurulması sağlanmıştır. Büyükşehir belediyemiz tarafından öncelikle, yarım kalmış sulama tesislerinin tamamlanması gayesi ile 69 mahallede sulama tesisi tamamlanacak şekilde 192 bin 504 metre sulama tesisi kuru alım ihalesine çıkarılmış olup, çoğunluğu imar edilmiş sulama kooperatiflerine teslime başlanmıştır" diye konuştu. Belediye Başkanı Nebi YILMAZ’da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a desteklerinde dolayı teşekkür ederek, ilçeye gelecek hizmetler için Mut halkının desteğinin devamını istediğini sözlerine ekledi.
Törende MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili adayı Oktay ÖZTÜRK ile MHP Mersin Milletvekili Ali ÖZ'de hazır bulundu.

NOT: Haberin fotolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu haber 1512 defa okunmuþtur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

2018 Yılı Ekim Meclis Toplantısı III. Birleşim

2018 Yılı Ekim Meclis Toplantısı III. Birleşim III. Birleşim ilan metni

EnerjiSa'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

EnerjiSa'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret EnerjiSa Satış Yöneticisi Mehmet Selçuk Karadut, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
yonetmelik

TARİHİ ESERLER

İLETİSİM

e-belediye

ÜYELİKLER

TÜRKİYE BELEDİYER BİRLİĞİ

Kurumsal e-posta

MUT KAYMAKAMLIĞI
BİLGİ EDİNME

CİMER


Mut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi - Copyrights © 2009
RSS Kaynağı | Uygulama:Murat SÖZERİ

Altyapý: MyDesign Haber Sistemi