"BELEDİYE ÇALIŞIYOR MUT DEĞİŞİYOR"

GALER?

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Haziran ayı Meclisi yapıldı

Haziran ayı Meclisi yapıldı

Tarih 03 Haziran 2015, 15:30 Editör MS

Belediye Meclisi’nin Haziran 2015 toplantısı Sinema ve Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Gündemdeki maddelerin görüşüldüğü Meclis’te Ali Mustafa IŞIKLI’nın istifasıyla boşalan Daimi Encümen Üyeliğine A.Rıza KONYA, Meclis Yedek Katip Üyeliğine Volkan ŞEKER, Tarihi Kentler Birliği Üyeliğine Abdullah KESTEL, Sulama Birliği’ne ise A. Rıza KONYA seçildi.
Toplantının ardından gündeme ilişkin konularda bilgi veren Belediye Başkanı Nebi YILMAZ, hafta sonu yapılan Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’nin başarılı bir şekilde geçtiğini belirterek, festivalde görev alanlara ve festivale katılım sağlayanlara teşekkür etti. Önümüzdeki günlerde ilçemizde Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan YILMAZ, Büyükşehir Yasası çıkmadan önce İl Genel Meclisi Üyeliği döneminde ilçeye hizmet getirebilmek için yaptıkları çalışmaları hatırlatarak, “Geçmişte, bir yılda toplam 4 trilyonluk yatırım gelmesi için çok çaba harcardık. Şimdi sadece Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı sulama borusunun bedeli 4 trilyon. Büyükşehir Yasası’yla ilçemize daha çok yatırım geliyor, gelecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz, ‘3 yılda asfaltsız yol kalmayacak’ sözünü verdi. Mut’ta da 3 yılın sonunda asfalt konusu gündeme gelmeyecek” dedi.
İlçenin sorunlarının çözümünde Belediye Meclisi’nde görev alan tüm siyasi parti temsilcilerine görev düştüğünü sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Nebi YILMAZ, “Hepimiz bu ilçede yaşıyoruz. Hepimizin ortak sorunlarını elbirliğiyle çözmeliyiz. Bu ilçeye gelecek hizmetten herkes yararlanacak. Bu ilçenin geleceği için Organize Sanayi Bölgesi çok önemli. Bununla ilgili Mersin’deki imzalar tamamlandı. Bakanlığa gitti. Bakanlıktan bunun biran önce çıkması için elbirliği yapmalıyız” diye konuştu.  Ak Parti adına söz alan Belediye Meclis Üyesi Ali CAN’da, parti olarak Mut’la ilgili yapılacak çalışmalara her zaman destek vereceklerini söyledi.

Bu haber 1341 defa okunmuþtur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

2018 Yılı Ekim Meclis Toplantısı III. Birleşim

2018 Yılı Ekim Meclis Toplantısı III. Birleşim III. Birleşim ilan metni

EnerjiSa'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret

EnerjiSa'dan Başkan Yılmaz'a ziyaret EnerjiSa Satış Yöneticisi Mehmet Selçuk Karadut, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
yonetmelik

TARİHİ ESERLER

İLETİSİM

e-belediye

ÜYELİKLER

TÜRKİYE BELEDİYER BİRLİĞİ

Kurumsal e-posta

MUT KAYMAKAMLIĞI
BİLGİ EDİNME

CİMER


Mut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi - Copyrights © 2009
RSS Kaynağı | Uygulama:Murat SÖZERİ

Altyapý: MyDesign Haber Sistemi