"BELEDİYE ÇALIŞIYOR MUT DEĞİŞİYOR"

GALER?

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ARALIK MECLİSİ YAPILDI

ARALIK MECLİSİ YAPILDI

Tarih 08 Aral?k 2016, 12:50 Editör MS

Belediye Başkanı Nebi YILMAZ, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin yıldönümünde bayan meclis üyelerine çiçek verdi.

Mut Belediye Meclisi Aralık ayı olağan Meclis Toplantının birinci oturumunu 6 Aralık Salı günü gerçekleştirdi.

Toplantı açılış ve yoklamanın yapılması, Şehitler anısına saygı duruşu ve bir önceki meclis tutanaklarının oylanmasıyla başladı.


Meclis gündemi, Meclise havaleli evrakların görüşülmesiyle devam etti.  

İlk olarak 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 14. Maddesinin (a) fıkrası gereğince çiftçilere fidan dağıtılmasını görüştü. Konu hakkında bilgilendirme yapan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ocak ayından başlayarak çiftçilerimize fidan desteği vermek istiyoruz. Zeytin, Ceviz, Badem, Köklü bağ ve Antep Fıstığı alternatiflerimiz var. Gündemi komisyona havale edelim. Komisyonumuz hangi üründen destek verilmesini ve yüzdelik dilim olarak kaçta kaçının üreticiden alınması yönünde bir çalışma yapsın. Cuma günkü mecliste de net olarak karara bağlayalım” dedi. Gündem plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Belediye Meclisi, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün müzekkeresi ile 2016 yılı bütçesinde ödeneklerin aktarılmasını kabul etti.

Meclise havaleli evraklar içerisinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait müzekkereler görüşüldü. Cami yeri bağışlanması kabul edildi ve imar tadilatlarında artık parçaların satışı için encümene yetki verildi.

İlgili Komisyonlardan gelen evrakların görüşülmesi gündemi içerisinde, Başkanlık makamına ait müzekkereye konu olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Meski ve Maliye Hazinesine devredilen taşınmazların kiraya verilebilmesi talebi doğrultusunda müşterek komisyonlar tarafından hazırlanan rapor görüşüldü. Rapor yeniden değerlendirilip karara bağlanmak üzere ikinci oturuma ertelendi.

Meclis, gündem dışı olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ve Başkanlık makamına ait müzekkereler görüşüldü. Mut Belediyesine imza yetkili sözleşmeli personel alımı konulu başkanlık müzekkeresi ikinci oturumda değerlendirmek üzere kararlaştırıldı.

Meclis gündeminin tamamlanmasının ardından Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı’nın kabulünün yıldönümünde kadın meclis üyelerine çiçek takdim etti. Başkan YILMAZ, kadınların siyasette ve toplumun her alanda daha fazla söz sahibi olması gerektiğini vurgulayarak kadın meclis üyelerini tebrik etti.

Bu haber 752 defa okunmuþtur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

KİRA İHALE İLANI

KİRA İHALE İLANI Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların KİRAya verilmesi İHALESİ Duyurusu

Zeyker Askı İlan Tutanağı

Zeyker Askı İlan Tutanağı ZEYKER ASKI İLAN TUTANAĞI
yonetmelik

TARİHİ ESERLER

İLETİSİM

e-belediye

ÜYELİKLER

TÜRKİYE BELEDİYER BİRLİĞİ

Kurumsal e-posta

MUT KAYMAKAMLIĞI
BİLGİ EDİNME

BİMER


Mut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi - Copyrights © 2009
RSS Kaynağı | Uygulama:Murat SÖZERİ

Altyapý: MyDesign Haber Sistemi