"BELEDİYE ÇALIŞIYOR MUT DEĞİŞİYOR"

GALER?

HABER ARA


Gelişmiş Arama
EVLERİ GÖÇTÜ BELEDİYE OTELE YERLEŞTİRDİ

EVLERİ GÖÇTÜ BELEDİYE OTELE YERLEŞTİRDİ

Tarih 04 Ocak 2017, 15:07 Editör BASIN MERKEZİ

Mut Belediyesi son 80 yılın en yoğun yağışından zarar görenlere yardım seferberliği başlattı. Afetten zarar gören vatandaşlara yardım etmek için Mut Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü kapsamlı bir çalışma başlattı.

    Evleri zarar görenlerin, mağdur olmamaları için tespit, durum değerlendirmesi ve acil müdahale başlıkları altında çalışma yürüten ekipler, ilçemiz Keleceköy Mahallesi’nde kar yağışı sonrası evi göçen TUR ailesine yardım etti. Aileyi ilk olarak ilçemizdeki bir otele yerleştiren Mut Belediyesi, evinin durumu hakkında nasıl bir yol izleneceği konusunda çalışmalara başladı.

Konu hakkında bilgi veren Başkan Nebi YILMAZ, “Bildiğiniz gibi ilçemiz yoğun bir kar yağışının etkisi altında kaldı. Birçok vatandaşımız mağdur oldu. Tarım ve hayvancılıktan tutunda elektrik kesintisine, sağlık sorunlarından tutunda maddi zararlara kadar her şey önümüze geldi. İlçemiz Keleceköy Mahallesindeki Ayşe TUR, Ramazan TUR, Duran TUR, ve Muhammet TUR isimli ailemiz de evleri göçen, mağdur vatandaşlarımızdan. Biz öncelikle kendilerini otele yerleştirdik. Bütün masraflarını karşılıyoruz. Ailemizin, Evde Bakım Hizmetleri kapsamında sağlık kontrolünden geçmesi için gerekli müracaatları yaptık. Kendileriyle yakından alakadar oluyoruz. Bizim anlayışımızda belediyecilik darda kalanın yanında olmak ve baba ocağından sonra en güvenilir adres olmak vardır” dedi.

Bu haber 846 defa okunmuþtur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

KİRA İHALE İLANI

KİRA İHALE İLANI Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların KİRAya verilmesi İHALESİ Duyurusu

Zeyker Askı İlan Tutanağı

Zeyker Askı İlan Tutanağı ZEYKER ASKI İLAN TUTANAĞI
yonetmelik

TARİHİ ESERLER

İLETİSİM

e-belediye

ÜYELİKLER

TÜRKİYE BELEDİYER BİRLİĞİ

Kurumsal e-posta

MUT KAYMAKAMLIĞI
BİLGİ EDİNME

BİMER


Mut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi - Copyrights © 2009
RSS Kaynağı | Uygulama:Murat SÖZERİ

Altyapý: MyDesign Haber Sistemi