"BELEDİYE ÇALIŞIYOR MUT DEĞİŞİYOR"

GALER?

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Belediyemizden Çiftçilere Zeytin Fidanı Dağıtımı Yapıldı

Belediyemizden Çiftçilere Zeytin Fidanı Dağıtımı Yapıldı

Tarih 20 ?ubat 2017, 09:13 Editör Süleyman TEMEL

ÇİFTÇİLER ÜRETECEK MUT BÜYÜYECEK

Mut Belediyesinin "ÇİFTÇİLERİMİZE HEP DESTEK TAM DESTEK" Projesi kapsamında yer alan ve bu yıl 3.'sü gerçekleştirilen fidan teşviki 1.etabı 600 çiftçinin katılımıyla yapıldı.

Mut Belediyesi Fen İşleri şantiyesinde gerçekleştirilen organizasyona Mut Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ, Mut Belediye Başkanı Nebi YILMAZ ve altı yüze yakın çiftçi katıldı.

Organizasyonda konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz;" Bu yıl 3.'sünü düzenlediğimiz fidan dağıtımı, bütün çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Daha önceki yıllarda Antep fıstığı, bağ ve zeytin dağıtımı yapmıştık. Bu yıl hedefimizde ceviz ve badem fidanı dağıtımı da vardı, lakin ilçemizde yaşanan kar yağışı dört yüz binden fazla zeytin ağacını zarar verdi. Bizde zarar gören zeytin ağaçlarını telefi etmek için bu yıl zeytin fidanı dağıtmaya karar verdik. Belediyemize 1890 çiftçimiz başvuru yaptı. Bizde çiftçi başına 25 zeytin fidanı dağıtmayı planladık. 600 kişilik grublar halinde 3 etapda dağıtacağımız zeytin fidanlarımızın bugün 1. etabını gerçekleştirmekten gurur duyarım.

Fidanın yanı sıra Büyükşehir belediyemizle işbirliği içerisinde çiftçilerimize sulama suyu borusu, moto pomp desteğide vermeye devam edeceğiz.

Siz çiftçilerimiz ÜRETECEK Mut BÜYÜYECEK."dedi. Mut Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ ise konuşmasında;"Bu etkinliği düzenlediği için Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz'a, kurumsal olarak Mut Belediyesine ve belediye meclis üyelerine teşekkür ederim."dedi.

Bu haber 1555 defa okunmuþtur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı

Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı 2019 Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı

KİRA VE SATIŞ İHALESİ İLANI

KİRA VE SATIŞ İHALESİ İLANI Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların Açık Arttırma Usulü Kira ve Satış İhalesi Duyurusu

TARİHİ ESERLER

İLETİSİM

e-belediye

ÜYELİKLER

TÜRKİYE BELEDİYER BİRLİĞİ

Kurumsal e-posta

MUT KAYMAKAMLIĞI
BİLGİ EDİNME

CİMER


Mut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi - Copyrights © 2009
RSS Kaynağı | Uygulama:Murat SÖZERİ

Altyapý: MyDesign Haber Sistemi