NİSAN MECLİSİ TOPLANDI


Açıklama: Faaliyet raporu görüşüldü, encümen ve komisyon üyelikleri seçimi yapıldı.
Kategori: Güncel Haberler
Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2017
Geçerli Tarih: 24 Mart 2019, 01:48
Site: Mut Belediyesi Resmi İnternet Sitesi
URL: http://www.mut.bel.tr/haber_detay.asp?haberID=694


Mut Belediyesi Olağan Nisan Ayı Meclis Toplantısını 4 Nisan 2017 ve 7 Nisan 2017’de olmak üzere iki oturumda tamamladı.
Toplantıların sonucunda, 2016 mali yılı faaliyet raporu kabul edildi.

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİMİ YAPILDI

Başkanlık makamının müzekkeresi ile encümen üyeliği seçimine gidildi. Gizli oyla gerçekleştirilen seçim sonucunda Fatma Bulutgenç ve Muhammet Ali Keskin encümen üyeliklerine seçildi.
Başkanlık makamının müzekkereleri doğrultusunda, Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Çevre Ve Sağlık Komisyonu, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ile Eğitim Komisyonu üyeliklerinin seçimi yapıldı.
Yapılan seçimler sonucunda, komisyonlar ve seçilen üyeler şu şekilde:
Bütçe Komisyonu: Muhammet Uçar, Durmuş Ali Çetin, Halil Şahin, Mehmet Eler ve Doğanay Doğan.
İmar Komisyonu: Mustafa Tunca Çelik, Muhammet Ali Keskin, Rasim Uysal, Ali Can ve Mustafa Özgür.
Çevre-Sağlık Komisyonu: Abdullah Keskin, Ali Rıza Konya, Halil Şahin, Emin Atsan ve Selçuk Kılınç.
Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu: Fatma Bulutgenç, Rasim Uysal, Abdullah Kestel, Ali Mustafa Işıklı ve Doğanay Doğan.
Eğitim Komisyonu: Volkan Şeker, Özgür Demirdağ, Yusuf Uzun, Sultan Çopur ve Mehmet Güney.
Daha önceden İmar ve Plan Bütçe Komisyonuna havalesi edilen ve Keleceköy Mahallesindeki bir büfenin kiraya verilmesi ile ilgili olarak gündeme gelen konu meclis tarafından, müfettişlere, avukatlara ve uzmanlara sorulmak üzere, her parti grubundan birer temsilci belirlenerek görüşüldükten sonra gündeme alınması konusunda uzlaştı.

MUTAŞ’A AİT GAYRİMENKUL ALINIYOR

İlçemiz şirketlerinden MUTAŞ’a ait gayrimenkul taşınmazın satın alınması ile ilgili olarak, İmar ve Bütçe Komisyonlarına havale edilerek incelenen gündem maddesi, ihaleye girme ve komisyonca belirlenen tutara kadar teklif vermek üzere Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’a yetki verdi.
Meclise havaleli evraklar içerisinde belediye zabıta memuru kadrosunda çalışan personellerin norm kadro ihdasını görüştü, komisyonlarda inceledi ve belediye meclisi başkanlık müzekkeresi doğrultusunda gerekli değişikliği oy birliği ile kabul etti.

ORGANİZA SANAYİ BÖLGESİ MÜTEŞEBBİS HEYETLERİ BELİRLENİYOR

İlçemizde kurulması kesinleşen Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak müteşebbis heyetin belirlenmesi ve kuruluş işlemlerinin yürütülmesi, yer tespiti konularında Belediye Başkanı Nebi YILMAZ’a heyet belirleme ve yer belirleme konusunda yetki verdi. Konu hakkında açıklama yapan YILMAZ; “Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Valimizle birlikte, Ticaret Odamız Kaymakamımız, Büyükşehir Belediyemiz ortaklaşa imzalarımızı attık. Şimdi kuruluş iş ve işlemleri için müteşebbis heyetini her kurum kendi bünyesinden belirleyecek” dedi.

MABEL MATİZ VE ATİYE FESTİVALDE MUT’A GELİYOR

Meclis gündem dışı olarak 55. Uluslararası Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali için, festival giderlerinin Başkanlık Özel Kalem bütçesinden karşılanmasını kabul etti. Festivalin Ramazan ayı dolayısıyla 25-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında olacağını ifade eden Nebi YILMAZ; “Festivalimizi Ramazan ayı dolayısıyla bir hafta öne aldık. Perşembe ve Cuma akşamları konser programlarımız olacak. Bu yıl festivalimizin sanatçıları birinci gün, Ali Rıza Yılmaz, Güliz Ayla ve Mabel Matiz. İkinci gün, Savaş Korkmaz-Özgür Şahinsoy, Necdet Kaya ve Atiye. Meydan Mahallesinde çadır kurulacak. O belirlenen bölgede panayırlara izin vereceğiz” dedi.