MUT HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0324 774 2727 (Pbx)

Bizden Haberler

Mut Belediyesi | Resmi İnternet Sitesi

“100 MUTLU YÜZ PROJESİ” İLE GENÇLERİMİZE DESTEK OLUYORUZ

- +

“100 MUTLU YÜZ PROJESİ” İLE GENÇLERİMİZE DESTEK OLUYORUZ

Mut Kaymakamlığı ve Mut Belediyesi’nin ortaklaşa hayata geçirdiği “100 Mutlu Yüz Projesi” hayata geçiyor. 100 öğrenciye kitaplık ve çalışma masası dağıtılıyor.

Mut Kaymakamlığı’nın koordine ettiği Mut Belediyesi’nin maliyetlerin yarısını finanse ettiği projeye, Mut Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Mut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi destek verdi.

Proje hakkında bilgi veren İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl; “Projemiz Maddi imkânsızlıklar nedeniyle evlerinde uygun ders çalışma ortamları bulunmayan öğrencilerimizin ders motivasyonunu arttırmak, eşit eğitim alma imkânlarını sağlamak amacıyla hazırlandı. SYD Vakfı ve okullarımız tarafından tespit edilen ve ev ortamlarında uygun ders çalışma alanı bulunmayan 100 yerleşim biriminden öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz tespit edildi. Öğrencilerimizin çalışma masası ve kitaplık ihtiyaçları giderilmeye başlandı. Kitaplıklı çalışma masalarının imalatı Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılmaktadır” dedi.

Kaymakam BİNGÖL; “Yaptığımız saha ziyaretlerinde, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın büyük bir kısmı tarım, hayvancılık ve günübirlik yevmiye işleri ile geçimlerini temin ettiklerini gözlemledik. Kırsal köylerimizde bulunan hanelerde insanlarımız taş veya toprak yapı, 2 odalı evlerde ikamet etmektedir. 2 odalı evlerde yaşamını sürdüren bu hanelerde ders çalışmak için gerekli masa, kitaplık gibi eşyalar bulunmadığını gördük. Ders çalışma alanı öğrencinin başarısı ve sağlığı için önemli bir ihtiyaçtır. Tespit ettiğimiz bu sorunun çözümüne katkı sunmak için Kaymakamlığımız koordinasyonu ile kamu kurumlarımız arasında işbirliği ve eşgüdümlü çalışma sağlanarak projemizi hayata geçirdik. Umarım projemiz ile olumsuz yaşam şartlarının öğrencilerimizin başarısı üzerindeki olumsuz etkisinin azaltılmasına katkı vermiş olacağız. 100 Mutlu Yüz projesi bu anlamda çok önemli. 100 öğrencimize kitaplık üniteli çalışma masası ihtiyacını gidererek konforlu bir çalışma ortamı sunmuş olacağız. Üretken ve iyi eğitimli nesiller yetiştirmek için öğrencilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik farklı projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz. Devletimiz daima tüm imkânları ile vatandaşlarımızın yanındadır” şeklinde konuştu.

Mut Belediye Başkanı Volkan ŞEKER projenin hayata geçmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti ve “Biz Mut Belediyesi olarak projenin finansmanında ve saha dağıtım organizasyonunda üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapacağız. Kitaplıklı çalışma masalarının İmalatları ilçemiz Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından gerçekleşiyor. El ele vererek kendi insanımıza ulaşıyor ve emek veriyoruz. Bu başlı başına gurur verici bir durum” dedi.
Başkan ŞEKER eğitimde herkesin eşitlik hakkının olduğuna vurgu yaptı ve “Eğitimde eşitlik hakkının, sadece okul içinde değil öğrencilerin sosyal yaşam alanlarında da sağlanmasına yönelik olan bu hizmetle, eğitim olanaklarından maddi imkansızlıklar nedeniyle sorunlar yaşayan kardeşlerimize destek olmak, aynı zamanda öksüz ve yetim kardeşlerimizin okuma arzusunu teşvik etmek, onlara bir nebze olsun derslerini rahatça yapabilecekleri ortama destek olmak, onların gözlerindeki mutluluğa ve ışığa vesile olmak adına bu hizmetin gönüllüsüyüz. Genç kardeşlerime derslerinde ve yaşamlarında başarılar diliyorum. İlçe Kaymakamımız Sayın Batuhan Bingöl başta olmak üzere projemizin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Devlet ve millet el ele verince her meselenin çözümü olduğunun ispatı olan bu hizmetin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
İmalatları Mut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen kitaplık ve masaların dağıtımının en kısa sürede başlayacağı bildirildi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.