MUT HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0324 774 2727 (Pbx)

Bizden Haberler

Mut Belediyesi | Resmi İnternet Sitesi

DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRK BAYRAĞI BOYANIYOR

- +

Dünyanın zemine işli en büyük Türk Bayrağına sahip olan Mut ilçesi, boyanan bayrakla birlikte yeniden rekorunu pekiştiriyor.

 

İlçemiz Keleceköy Mahallesi Sarıtaş mevkiinde bulunan Türk Bayrağımız, 180 metre uzunluk ve 120 metre genişliğe sahip ve yaklaşık 22 bin metrekare büyüklükte.

 

Mut Belediyesi ve ilçemizden gönüllü esnaf desteği ile yeniden boyanmasına başlanan bayrağımız, özel karışım bayrak boyası ile boyanmakta.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Volkan ŞEKER, “Bizler Cumhuriyetimizin sonsuza dek savunucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç ayrılmayan Türk Milliyetçileri olarak, gururumuz olan bayrağımıza sahip çıkıyoruz. 22 dönümlük büyüklüğü ile dünya rekorunu elinde bulunduran zemine işlenmiş en büyük Türk Bayrağımızı ilçemizde sergiliyoruz. 6 Ekim 2021 tarihinde bayrağımızı boyamaya başladık. Bu gayretimize, bu hizmete İlçe esnaflarımız kayıtsız kalmayarak boyama çalışmalarına katkı verdiler. İşçiliğinin tamamının belediyemiz ekiplerince yapıldığı boyama çalışmalarımızda, bizlere destek olan esnafımız, personelimizin yemeğine kadar düşünerek bizlere destek oluyor. Ben bu hizmete el veren, gönül veren, destek olan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

22 dönümlük dev Türk Bayrağımızın boyama çalışmalarının Ekim ayı sonuna tamamlanması hedefleniyor.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.